Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

3.C ve FAUNAPARKU

Ve čtvrtek 9. září 2021 jsme se byli podívat ve Faunaparku. Počasí nám přálo, hřálo sluníčko a vše bylo super. Po příchodu jsme dostali pracovní list a s naší průvodkyní jsme si prošli celý Faunapark a hledali barvy, které nás provázely. Mohli jsme nakrmit kachny i králíčky, viděli jsme starou stodolu a krásné stromy. Naplnili jsme krmítka pro ptáčky a veverky. Nejvíce se nám líbili potkani. Po svačině jsme se proběhli, zahráli si fotbal, na honěnou, pomazlili se s pejsky, kteří v parku byli, a pak se vrátili do školy.
Moc se nám návštěva tohoto místa líbila a těšíme se na další.
                                                                                                      Žáci 3.C

 

3.C ve FAUNAPARKU
3.C ve FAUNAPARKU
3.C ve FAUNAPARKU
3.C ve FAUNAPARKU
3.C ve FAUNAPARKU
3.C ve FAUNAPARKU

 

Osmička vyhrála 2. místo v celorepublikové soutěži I TY JSI FILMAŘEM

Zářijové dozvuky minulého školního roku přinesly Osmičce své ovoce. V rámci 28. ročníku Mezinárodního filmového festivalu FEBIOFEST v Praze získali naši bývalí deváťáci skvělé 2. místo v soutěži I TY JSI FILMAŘEM v kategorii školní týmy.
I přes loňskou distanční výuku, kdy kvůli vládním nařízením všechny společné schůzky a brainstormingy mohly probíhat pouze online v platformě MS TEAMS, se náš tým ze třídy 9.E ve složení Vít Bučko, Ivana Dohnalová, Magdaléna Kudrnová, Valérie Matulová v čele s hlavním direktorem Janem Bujnoškem a pod vedením vyučující Ikt Zuzany Grosmanové poprvé zapojil do 8. ročníku této filmové soutěže pro základní a střední školy z celé republiky. Letošním tématem bylo Moje město a naši filmaři během čtyř měsíců natočili krátký pětiminutový snímek, který výstižně nazvali Frýdek ≈ Místek.
Porotu této soutěžní sekce tvořili tvůrci oblíbeného videoprůvodce Honest Guide Honza Mikulka a Janek Rubeš, dále Jan Faltus, známý svým instagramovým profilem Lepší město, filmová producentka Jitka Kotrlová a Andrea Vohralíková za organizátora festivalu. Tvorbu našich žáků tito odborníci komentovali slovy, že se jedná o vizuálně zajímavou prohlídku městem Frýdek - Místek.
Ocenění za 2. místo spolu s finanční odměnou ve výši 20 000 Kč převzala na slavnostním promítání úspěšných filmů v Praze v Cinema City ve Slovanském domě dne 22. září 2021 ředitelka Osmičky Iveta Wilczková v doprovodu kolegyně Zuzany Grosmanové a dnes již středoškoláků Jana Bujnoška a Magdalény Kudrnové. Zhlédli zde i ostatní finálové snímky, a tím se jim dostalo skvělé zkušenosti a jedinečné příležitosti svou práci porovnat s ostatními. A jak už to na festivalech bývá, nechyběl ani červený koberec, na kterém si všichni mohli připadat jako filmové hvězdy.
Veliké díky patří nejen našim hlavním hvězdám, ale také jejich rodinám a dalším kolegům, kteří k tomuto skvělému úspěchu přispěli. Věříme, že tento soutěžní projekt je tím pravým startem do dalších kreativních dobrodružství.
                                                                                   Ing. Zuzana Grosmanová

 

Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest
Febiofest

 

Slavnostní uvítání prvňáčků na Osmičce

Ve středu 1. září 2021 uvítaly paní učitelky nové prvňáčky i jejich rodiče a prarodiče. Se zazvoněním kouzelného zvonečku se z předškoláků stali školáci a všichni se přenesli do světa pohádek, ve kterém se dějí zázraky a kde vítězí dobro nad zlem. Děti získaly upomínkový pohádkový list, naučily se veselou básničku s pohybovým doprovodem, prohlédly si svou třídu a zkusily se podepsat nebo si něco nakreslit na tabuli. A už dnes se těší na zítřejší přehlídku svých aktovek s hudební produkcí a na dobrodružnou cestu Osmičkou.

Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci
Prvňáčci