Základní škola Frýdek-Místek, Československé armády 570

uvod obrazek

....................................................................................................................................................................

Osmička – škola věnující se výuce dětí cizinců

Od 1. 9. 2021 vstupuje v platnost vyhláška č. 271/2021 Sb., kterou je nastaveno systémové řešení vzdělávání cizinců na školách.

Osmička byla krajským úřadem vybrána pro intenzivní výuku dětí cizinců. Tato bude poskytnuta nejen dětem – cizincům z naší školy, ale i z ostatních základních škol ve Frýdku-Místku a okolí. Žák přijatý ke vzdělávání v tomto novém systému zůstává žákem své kmenové školy. Pouze výuku českého jazyka absolvuje na naší škole.

Výuka bude probíhat ve skupinách do 10 žáků v počtu 200 nebo 100 hodin po dobu 10 měsíců jdoucích po sobě (maximálně 5 hodin týdně). Zajišťovat ji budou zkušení pedagogové. Žák bude do studijní skupiny přijat a zařazen podle výsledku testu svých jazykových schopností.