Prvňáčci a deváťáci v říjnu

Ani v říjnu nezapomněli naši deváťáci na své kamarády v prvních třídách, kterým během září pomáhali v šatnách i na chodbách Osmičky orientovat se v novém prostředí, a prožili s nimi pestrá společná dopoledne. Děkujeme třídním 1. a 9. ročníku za pestré nápady a pečlivou přípravu i realizaci těchto akcí, které se velkým i malým moc líbily.

 

9.C a 1.C

V pondělí 10. října 2022 přišli velcí kamarádi z 9.C do 1.C. Prvňáčci se na deváťáky moc těšili! J Každému vyrobili papírovou čepici, zazpívali jim písničky a pochlubili se svými prvními školními sešity. Deváťáci na oplátku poskládali prvňákům parníky z papíru. Společně si také na znamení přátelství obkreslili do deníků prvňáčků navzájem svoje ruce. A pak zavedli deváťáci prvňáky do své třídy až ve 3. patře a zde jim také ukázali sešity, své poslední školní. Nakonec se všichni přesunuli do učebny chemie, kde paní učitelka třídní 9.C spolu s Tadeášem z 1.C předvedli pokus, který se teda fakt povedl J Věřím, že prvňáčci i deváťáci si společný čas užili, a už se moc těšíme na další akce. 

Mgr. Radka Klečková, Mgr. Šárka Michalíková

 

 

9.B a 1.B

Babí léto bylo ve středu 12. října 2022 příznivé pro další akci tříd 9.B a 1.B, jejichž spolupráce probíhá už od počátku školního roku. Školní hřiště bylo zalité sluncem a přivítalo nedočkavé prvňáčky při setkání s jejich velkými kamarády. Deváťáci připravili prvňákům sportovní aktivity na stanovištích. Učili je skákat přes švihadlo, probíhat pod točícím se lanem, hrát fotbal, házet s létajícím talířem a trefovat se do basketbalového koše. Malí sportovci byli velmi snaživí a jejich sportovní zážitky nezapomenutelné. Sami prosili o společné foto, aby si jej mohli vložit do jejich Pohádkového deníku, který je provází první třídou. Už nyní se těšíme na další společná setkání.

Mgr. Jiřina Prymusová, Mgr. Lukáš Drastich

 

9.A a 1.A

Ve středu 19. října 2022 bylo připraveno pro prvňáky z 1.A překvapení. Přišli se na ně podívat kamarádi z 9.A! Prvňáci vyrobili a vyzdobili deváťákům lodičky z papíru, které měly symbolizovat šťastnou plavbu ke své vysněné střední škole. Zatímco prvňáci zpívali písničku Naše škola, vybírali si každý svého kamaráda, který bude po následující rok jeho patronem. Deváťáci pak pomohli svému svěřenci obkreslit ruku a do obrysu dlaně napsali přání svému prvňáčkovi a popřáli mu úspěšnou školní docházku. Návštěvu jsme ukončili v tělocvičně, kde deváťáci nachystali pro své kamarády z první třídy překážkovou dráhu, kterou pak společně s nejmladšími žáky absolvovali.

Mgr. Lada Faldynová, Mgr. Svatava Svobodová

  • Všechny
  • Družina aktuality 2022/2023
  • I. pololetí 2022/2023
  • II. pololetí 2022/2023
Všechny
  • Všechny
  • Družina aktuality 2022/2023
  • I. pololetí 2022/2023
  • II. pololetí 2022/2023

Sběr víček pro Lukáška

Děkujeme všem, kteří jste se v minulém školním roce zapojili do …

Číst dále

Rozloučení s deváťáky

Než se letošní deváťáci dočkali svého posledního vysvědčení na Osmičce, …

Číst dále

Mistrovství ČR škol v šachu

Ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. června 2023 …

Číst dále