Prvňáčci a deváťáci v listopadu – Slavnosti Slabikáře

9.A a 1.A

 

Středa 16. listopadu byla pro žáky z 1.A slavnostním dnem – dostali svůj Slabikář. Nebylo to ale jednoduché! Drak Literák sežral všechna písmenka a děti je musely „vybojovat“ zpět. Na pomoc jim přišli kamarádi z 9.A, kteří jim pomáhali překonat všechny překážky – děti četly, skládaly věty, určovaly slabiky, luštily křížovky apod. Drak Literák byl poražen a prvňáčci si vysloužili Slabikáře! Každý deváťák obdaroval svého prvňáčka záložkou. Na konci dne pak zazněla od dětí věta: “Dneska byl skvělý den, vůbec jsme se neučili!“ J

 

Mgr. Lada Faldynová, Hana Hřivňáková, Mgr. Svatava Svobodová 

9.B a 1.B

 

Pondělí 14. listopadu 2022 bylo pro děti v 1.B slavnostní. Měli svůj velký den – SLAVNOST SLABIKÁŘE. Kamarádi z 9.B pod vedením svého třídního a své češtinářky prvňáčky překvapili. Mezi děti přišel král, princ, princezny, pětihlavý drak, zvířátka z pohádek, postavičky z lesa, ale také písmenka. Deváťáci si připravili kostýmy i kulisy k Pohádce o ztraceném Slabikáři. Po splnění úkolů prvňáci složili Slib čtenáře a jejich starší kamarádi je pasovali na čtenáře a předali jim Slabikář, Certifikát čtenáře a sladkou odměnu. Slavnost jsme zakončili společným focením.

Mgr. Jiřina Prymusová, Mgr. Radana Vývodová

9.C a 1.C

 

Ve středu 16. listopadu 2022 proběhlo v 1.C slavnostní předávání Slabikářů. Deváťáci z 9.C zahráli prvňáčkům pohádku o draku Literákovi, který zaklel všechny Slabikáře. Prvňáčkům se ale podařilo draka Literáka přemoct a zakleté Slabikáře získat zpět. Prvňáci byli nadšení a myslím, že jsme si všichni krásné pohádkové dopoledne společně užili.

Mgr. Radka Klečková, Mgr. Radana Vývodová 

  • Všechny
  • Družina aktuality 2022/2023
  • I. pololetí 2022/2023
  • II. pololetí 2022/2023
Všechny
  • Všechny
  • Družina aktuality 2022/2023
  • I. pololetí 2022/2023
  • II. pololetí 2022/2023

Sběr víček pro Lukáška

Děkujeme všem, kteří jste se v minulém školním roce zapojili do …

Číst dále

Rozloučení s deváťáky

Než se letošní deváťáci dočkali svého posledního vysvědčení na Osmičce, …

Číst dále

Mistrovství ČR škol v šachu

Ve čtvrtek a v pátek 27. a 28. června 2023 …

Číst dále